Dzień 1
11 października
poniedziałek
Rejestracja uczestników
Otwarcie FORUM
Wystąpienie Gościa Specjalnego.
Kontrola w zamówieniach publicznych - nowa jakość czy kontynuacja? Nowe zasady kontroli, instytucje kontrolne, rola Komitetu ds. Kontroli, rodzaje kontroli.
16.50 – 17.30
Jak opracować klauzule waloryzacyjne do umowy o zp na podstawie art. 439 Pzp
17.30 – 18.10
Przerwa
Złożenie oferty z rażąco niską ceną, nadużywanie zastrzegania tajemnicy przedsiębiorstwa, nieskładanie środków dowodowych lub innych dokumentów na wezwanie, bezprzedmiotowe odwołania.
18.30 – 19.10
Nowe obowiązki sprawozdawcze Zamawiającego z wykonania umowy. Raport i ogłoszenie o wykonaniu umowy.
19.10 – 19.50
Gala Kryształów Przetargów Publicznych
Kolacja
Welcome drink
Dzień 2
12 października
wtorek
Śniadanie
Przedmiotowe środki dowodowe jako środki służące potwierdzeniu zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi przez Zamawiającego w świetle przepisów Pzp – wybrane zagadnienia.
9.00 – 9.45
Doświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie publiczne na przykładzie konsorcjum w świetle przepisów ustawy Pzp. Doświadczenie konsorcjum, a doświadczenie członka konsorcjum w dotychczasowej praktyce i orzecznictwie.
9.45 – 10.30
Ochrona podwykonawcy robót budowlanych w Pzp, w szczególności: przeniesienie waloryzacji uzyskanej przez generalnego wykonawcę na podwykonawcę, ograniczenie możliwości powołania się na potrącenie, kształtowanie praw i obowiązków podwykonawcy w zakresie kar umownych i warunku wypłaty wynagrodzenia.
10.30 – 11.15
Przerwa
Odrzucenie oferty zawierającej błędy w obliczeniu ceny lub kosztu. Granice pomiędzy błędem a omyłką rachunkową w praktyce i orzecznictwie.
11.45 – 12.30
Zmowy przetargowe w praktyce zamówień publicznych oraz postępowań antymonopolowych - grupa kapitałowa w nowym Pzp
13.15 – 14.00
Wpływ nowego pzp na praktykę w zakresie odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
14.00 – 14.45
Obiad
Postępowanie odwoławcze w KIO – problemy praktyczne. Wybrane zagadnienia.
16.15 – 17.00
Konflikt interesów jako podstawa wyłączenia z postępowania pracowników Zamawiającego. Złożenie oświadczenia o istnieniu okoliczności potwierdzających konflikt interesów, a złożenie oświadczenia o braku istnienia tych okoliczności.
17.00 – 17.45
Problemy praktyczne związanie z udzieleniem zp w trybie podstawowym. Wybrane zagadnienia.
17.45 – 18.30
Kolacja
Taryfikator korekt finansowych za naruszenie przepisów nowej ustawy PZP.
12.30 – 13.15
Dzień 3
13 października
środa
Śniadanie
Otoczenie prawne i praktyka w zakresie komunikacji zamawiającego z wykonawcami przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, ze wskazaniem właściwości tych środków, możliwości odstąpienia od ich użycia, obowiązków informacyjnych po stronie zamawiającego w zakresie komunikacji (warunków technicznych i organizacyjnych) oraz konsekwencji związanych z wyborem i użytkowaniem przez uczestników postępowania środków komunikacji elektronicznej.
09.00 – 9.40
Podmiotowe środki dowodowe – pierwsze doświadczenia praktyczne. Wybrane zagadnienia.
9.40 – 10.20
Specyfikacja warunków zamówienia w świetle przepisów Pzp, w szczególności wyjaśnienie jej treści oraz zmiana istotna i nieistotna jej treści.
10.20 – 11.00
Wykluczenie z postępowania wykonawcy, który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził Zamawiającego w błąd lub który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd Zamawiającego w najnowszym orzecznictwie KIO.
11.00 – 11.40
Zakończenie FORUM
Wśród prelegentów
Radca prawny, od 2010 roku partner w Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI. Od ponad 15 lat doradza przy projektach prowadzonych w rygorze…
Prezes Grupy Doradczej Sienna, w latach 2002–2005 wiceprezes UZP, współautor komentarzy do pzp i autor wielu publikacji z zakresu zamówień…
Radca prawny, praktyk; członek komisji ds. doskonalenia zawodowego, wydawnictw i nauki przy OIRP w Poznaniu oraz jej przedstawiciel w Krajowej…
Inżynier budownictwa; członek Rady Zamówień Publicznych, prezes zarządu OSKZP, członek Rady KIG, członek Rady Programowej miesięcznika „Przetargi Publiczne”, doradca, były…
Prawnik, w latach 2004–2007 arbiter z listy Prezesa UZP, wieloletni praktyk, autor wielu szkoleń z zakresu prawa zamówień publicznych.
Radca prawny, doktor nauk prawnych, były Wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych oraz wieloletni dyrektor departamentu zamówień publicznych w dużej instytucji zamawiającej.